Dni 28 i 29 września to czas, w którym nasi uczniowie odkrywali piękno Roztocza. Zwiedzanie tej magicznej krainy geograficznej rozpoczęliśmy od Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego w Zwierzyńcu i wędrówki ścieżką poznawczą na Bukową Górę, która mieści się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Górecko Kościelne przywitało nas niezwykłą Aleją Dębów przy Kapliczce, które są kilkusetletnimi pomnikami przyrody. W tej okolicy podziwialiśmy między innymi urokliwy Rezerwat Szum. Następnie przejechaliśmy do Józefowa, aby podziwiać panoramę okolicy z wieży widokowej i szukaliśmy skamieniałości sprzed milionów lat w Kamieniołomie "Babia Dolina". Spacerowaliśmy także po Rezerwacie "Czartowe Pole".
Roztocze już nie ma przed nami tajemnic
Archiwum
Pan Robert, nasz przewodnik, tak bardzo zaraził dzieciaki tematyką skamielin, że kolejnego dnia odwiedziliśmy jeszcze kamieniołom w Krasnobrodzie i Nowinach. Dzieci dokonały wielu ciekawych odkryć i poszerzyły swoją wiedzę. Po wyczerpującym i bardzo pogodnym dniu udaliśmy się do Krasnobrodu, gdzie nabraliśmy wody o właściwościach leczniczych przy Kapliczce "Na Wodzie", w której doszło w XVII wieku do objawień Matki Boskiej. Po obiadokolacji czekało na nas ognisko z kiełbaskami i herbatką, a dzieciaki nabrały sił na zabawy ruchowe.
Kolejny dzień przywitał nas deszczem, ale nie przeszkodziło to w zwiedzeniu innych zakątków Krasnobrodu, między innymi Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i przyklasztornej zabudowy z czworobocznym dziedzińcem, gdzie obejrzeliśmy zbiory zgromadzone w tamtejszym muzeum i ptaszarnię. Tego dnia zwiedzaliśmy jeszcze Szumy nad Tanwią, Kamienną Górę, a w drodze powrotnej w Szczebrzeszynie odwiedziliśmy Muzeum Dawnych Rzemiosł i Wystawę Minerałów, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.
W drodze powrotnej, pan Sławek - nasz kierowca, zaszczycił nas wykonaniem piosenki dedykowanej uczestnikom wycieczki.
To były dni pełne wrażeń, spędzone aktywnie na świeżym powietrzu, sprzyjające budowaniu relacji koleżeńskich.